Rok: 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026
(stav k 4.11.2026)
Úvodní stránka > Výdaje
| Podíl na celk.rozpočtu | 53,15 % | 19,67 % | 10,25 % | 5,03 % | 4,16 % | 1,64 % | 1,57 % | 1,17 % | 1,13 % | 0,96 % | 0,69 % | 0,53 % | 0,02 % | 0,02 % | 0,01 % | 0,01 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rozpočtová položka | Platy | Povinné a zákonné pojistné placené zaměstnavatelem | Výdaje na nákup služeb | Výdaje na ostatní platby za provedenou práci | Pořízení dlouhodobého hmotného majetku | Výdaje na nákup vody, paliv a energie | Výdaje na ostatní nákupy | Výdaje na nákup materiálu | Ostatní neinvestiční transfery | Výdaje související s neinvestičními nákupy, příspěvky, náhrady a výdaje na věcné dary | Pořízení dlouhodobého nehmotného majetku | Neinvestiční převody vlastním fondům a ve vztahu k útvarům bez právní osobnosti | Výdaje na odměny za užití duševního vlastnictví | Členské příspěvky mezinárodním organizacím | Ostatní neinvestiční transfery jiným rozpočtům a platby daní | Podlimitní technické zhod | Úroky a ostatní finanční výdaje | Ostatní neinvestiční výdaje | Výdaje na netransferové převody uvnitř rozpočtové jednotky, na převzaté povinnosti a na jistoty | Neinvestiční transfery mezinárodním organizacím a nadnárodním orgánům | ||
| Konečný rozpočet | 382 473 863,00 Kč | 141 514 954,00 Kč | 73 728 540,00 Kč | 36 209 437,00 Kč | 29 900 000,00 Kč | 11 825 400,00 Kč | 11 264 400,00 Kč | 8 387 160,00 Kč | 8 105 116,00 Kč | 6 902 800,00 Kč | 5 000 000,00 Kč | 3 824 738,00 Kč | 143 000,00 Kč | 130 000,00 Kč | 102 000,00 Kč | 50 000,00 Kč | 10 000,00 Kč | 10 000,00 Kč | 0,00 Kč | |||
| Stav čerpání rozpočtu | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ![]() ![]() | ||
| Stav čerpání v % | 72,70 % | 71,91 % | 63,70 % | 69,50 % | 25,81 % | 68,91 % | 45,15 % | 32,47 % | 75,75 % | 69,88 % | 20,02 % | 73,90 % | 86,95 % | 97,62 % | 19,32 % | 0,00 % | 4,98 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | ||
| Stav čerpání v Kč | 278 043 639,00 Kč | 101 768 021,00 Kč | 46 967 222,49 Kč | 25 166 039,00 Kč | 7 716 584,75 Kč | 8 149 312,26 Kč | 5 086 281,75 Kč | 2 722 910,61 Kč | 6 140 008,00 Kč | 4 823 514,61 Kč | 1 001 213,50 Kč | 2 826 558,00 Kč | 124 339,40 Kč | 126 905,64 Kč | 19 702,00 Kč | 0,00 Kč | 498,36 Kč | 0,00 Kč | 541 435,00 Kč | |||
Pozn.: V grafickém znázornění jsou položky řazeny podle objemu alokovaných prostředků.
| + | Položka | Název položky | Schválený rozpočet (v Kč) | Konečný rozpočet (v Kč) | Skutečnost (v Kč) | Čerpání v % |
|---|---|---|---|---|---|---|
| + | 501 | Platy | 376 874 083,00 | 382 473 863,00 | 278 043 639,00 | 72,70 % |
| + | 502 | Výdaje na ostatní platby za provedenou práci | 36 059 437,00 | 36 209 437,00 | 25 166 039,00 | 69,50 % |
| + | 503 | Povinné a zákonné pojistné placené zaměstnavatelem | 139 571 530,00 | 141 514 954,00 | 101 768 021,00 | 71,91 % |
| + | 504 | Výdaje na odměny za užití duševního vlastnictví | 172 000,00 | 143 000,00 | 124 339,40 | 86,95 % |
| + | 512 | Podlimitní technické zhod | 50 000,00 | 50 000,00 | 0,00 | 0,00 % |
| + | 513 | Výdaje na nákup materiálu | 8 927 160,00 | 8 387 160,00 | 2 722 910,61 | 32,47 % |
| + | 514 | Úroky a ostatní finanční výdaje | 10 000,00 | 10 000,00 | 498,36 | 4,98 % |
| + | 515 | Výdaje na nákup vody, paliv a energie | 7 933 400,00 | 11 825 400,00 | 8 149 312,26 | 68,91 % |
| + | 516 | Výdaje na nákup služeb | 46 816 052,00 | 73 728 540,00 | 46 967 222,49 | 63,70 % |
| + | 517 | Výdaje na ostatní nákupy | 10 046 400,00 | 11 264 400,00 | 5 086 281,75 | 45,15 % |
| + | 518 | Výdaje na netransferové převody uvnitř rozpočtové jednotky, na převzaté povinnosti a na jistoty | 0,00 | 0,00 | 541 435,00 | 0,00 % |
| + | 519 | Výdaje související s neinvestičními nákupy, příspěvky, náhrady a výdaje na věcné dary | 6 902 800,00 | 6 902 800,00 | 4 823 514,61 | 69,88 % |
| + | 534 | Neinvestiční převody vlastním fondům a ve vztahu k útvarům bez právní osobnosti | 3 768 740,00 | 3 824 738,00 | 2 826 558,00 | 73,90 % |
| + | 536 | Ostatní neinvestiční transfery jiným rozpočtům a platby daní | 102 000,00 | 102 000,00 | 19 702,00 | 19,32 % |
| + | 549 | Ostatní neinvestiční transfery | 2 605 116,00 | 8 105 116,00 | 6 140 008,00 | 75,75 % |
| + | 554 | Členské příspěvky mezinárodním organizacím | 130 000,00 | 130 000,00 | 126 905,64 | 97,62 % |
| + | 590 | Ostatní neinvestiční výdaje | 10 000,00 | 10 000,00 | 0,00 | 0,00 % |
| + | 611 | Pořízení dlouhodobého nehmotného majetku | 5 000 000,00 | 5 000 000,00 | 1 001 213,50 | 20,02 % |
| + | 612 | Pořízení dlouhodobého hmotného majetku | 24 500 000,00 | 29 900 000,00 | 7 716 584,75 | 25,81 % |
| VÝDAJE CELKEM | 669 478 718,00 | 719 581 408,00 | 491 224 185,37 | 68,27 % |
Správa aplikace: webmaster (at) nku.cz.